e-book zadarmo
Mám pre Vás e-book, v ktorom Vás naučím, ako sa z uletenej žienky plynule stať zodpovednou maminou, no nie "nudnou puťkou"
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Dá sa užívať si život pri deťoch?

Pridané: 17.07.2015

Dá. Dnes to už viem, žijem tak a stretávam sa s ľudmi, ktorí tak žijú tiež. Vždy to ale nebolo tak. Od útleho detstva som počula iba to, akou je dieta obrovskou príťažou, ako sa jeho príchodom končí všetko pekné a ako sa rodičia tešia na čas, kedy ich deti konečne dospejú a odídu od nich. 

Tieto deti sú tak aj vychovávané, takže skoro vylietavajú z hniezda. Niekedy možno ani nie tak dobrovoľne, ale pod tlakom okolia sa o to aspoň snažia a často to nedopadá dobre. Všetci vieme ako končí mláďa, ktoré nie je zrelé na odlet z hniezda. Článok k téme osamostatňovania dieťatka nájdete tu>>

 

Vpodstate ani nerozumiem tomu, kedy táto potreba v ľuďoch vznikla. Potreba zbavovat sa svojich detí a dávať im pocit, že sú príťažou. Teraz mnohí budete namietať: "Ale veď nič nie je ako predtým!" "Skončili krásne časy!" "Všetko sa zmenilo!" 

 

Áno, zmenilo. Nič nebude ako predtým, to je pravda. Všetko bude tak, ako ešte nikdy nebolo! A to, aké to bude, záleží len na Vás. Naučte sa žiť TU a TERAZ, nie potom ani vtedy! 


Urobte si dnes kreatívny večer len pre seba:

Ak ste ešte nečítali môj článok o dôležitosti mamičkinej pohody, nájdete ho tu>>


Sadnite si, zavrite oči a predstavte si, ako o niekoľko rokov budete sediet a hrať napríklad šach so svojim vnúčaťom. Rozprávať mu pritom historky z terajšku.

 

Zážitky, krásne neopakovateľné, a JEDINEČNÉ!!! Predstavte si, ako Vaše dieťa spomína na krásne detstvo, ktoré tvoríte práve teraz VY! Spomeňte si, ako radi spomínate na svoje detstvo Vy.

 

Aký to je pocit? Chceli by ste mať na čo v starobe spomínať? Chceli by ste sa niekedy vrátiť do detstva?


Prežite ho znova so svojim dieťaťom práve teraz. Nezahoďte tú príležitosť, užívajte si každý deň


Neodkladajte svoje deti, venujte sa im, hrajte sa s nimi, alebo skúste masáž>>, buďte sprievodcom týmto veľkým neznámym svetom, buďte pozitívni. 
A hlavne, berte zmeny pozitívne.

 

Skúste si napísať niečo ako "zoznam želaní", miest, na ktoré by ste sa chceli pozrieť, pridajte obrázky, urobte koláž. Postupne tieto miesta navštevujte a plňte si sny. 


Je to dlhá cesta, naučiť sa nájsť vo všetkom niečo pozitívne, ale verte mi, ide to.


A jedného dňa budete sediet doma v obývačke, hrať so svojou rodinou hry a uvedomíte si, že Vam netreba drahú dovolenku, vychytanú destinaciu ani príjemné počasie k tomu, aby Vám bolo skvele. Naučili ste sa užívať si každý deň a každého človeka, aj miesta vo svojom živote a tráviť svoj čas s nimi efektivne.


Takto sa užíva život s deťmi, VŽDY a VŠADE, TERAZ a TU :-)

 

Ja osobne som presvedčená o tom, že tento čas, ktorý má mamička pre seba a svoje dieťa sa dá veľmi krásne využiť na spoznávanie nielen okolitého sveta, ale aj samej seba, nachádzanie životných cieľov, novej energie a inšpirácie.

 

Prajem každej mamičke, nech túto cestu nepremárni, ale využije vo svoj prospech a rast. Prvé krôčky, ako na to, opisujem aj vo svojich eBookoch, ktoré nájdete tu>> 

Príjemné čítanie prajem a kopec silnej pozitívnej energie.


Späť na zoznam článkov
Copyright 2015 - 2021 © kontaktný rodič