e-book zadarmo
Mám pre Vás e-book, v ktorom Vás naučím, ako sa z uletenej žienky plynule stať zodpovednou maminou, no nie "nudnou puťkou"
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Moja TOP zbraň proti stresu alebo ako relaxovať keď na to nemáte čas?

Pridané: 11.01.2017

Určite ste už niekedy zažili ten stav, kedy Vám všetko liezlo na nervy, nič nedávalo zmysel a nakoniec ste si uvedomili, že sa v niektorých situáciách nedokážete ovládať a ste nepríjemné na svojich najbližších, čo Vás z toho všetkého mrzelo asi najviac.


Mne sa tieto veci stávali niekedy v časoch dospievania, vtedy som si našla spôsob ako zabrániť tomu, aby ma povinnosti prevalcovali tak, že stratím hlavu aj pevnú pôdu pod nohami.


A funguje mi dodnes!


Ide o jeden z hlavných pilierov môjho eBooku o pohodovom mamičkovaní, a dnes sa s Vami o neho podelím 

Neviem čo mi to vtedy napadlo, asi ma osvietilo, alebo som si niekde prečítala podobný článok ako píšem teraz ja pre Vás, no našla som proti týmto stavom recept. 

TAJNÝ ZÁZRAK?

Nie, nejde o žiadne záhadné čary. Je to jednoduché a stačilo tak málo. Sľúbila som sebe samej, že každý nedeľný večer venujem len sebe. Nemusí to byť zakaždým niekoľko hodín, niekedy stačí aj jedna. Je však dôležité venovať sa tomu PREVIDELNE podľa toho ako si sľúbite.
 

Nedeľný večer mi pripadal najideálnejší, pretože návšteva pravdepodobne žiadna nepríde a zbytok rodiny sa tiež pripravuje na nadchádzajúci týždeň. 

PREČO DOMA?

Určila som si takýto večer na doma, lebo to viem, že mi do toho nič nepríde.


Do wellnessu by som nemohla ísť počas zdravotných komplikácií, možno aj v zime by som našla kopec výhovoriek, aby som nemusela vystrčiť nos z domu a samozrejme pri začínajúcom podnikaní alebo mamičkovani by na to nie vždy vychádzali peniažky takto pravidelne.

 

Môj "domáci wellness" sa skladá z vane, sviečok (v prítmí sa myseľ ľahšie uvoľní, zrelaxuje a zregeneruje), peelingu celého tela, potom si vydepilujem nohy. Dám si masku na vlasy a na tvár. Upravím si nechty na rukách aj nohách a nakoniec sa natriem upokojujúcim relaxačným olejom. Ideálna je masáž ak máte nejakú "obeť" po ruke ;)

 

Potom si pustím film, alebo meditáciu do slúchadiel a úplne uvoľnená padnem do postele.

 

Ráno som fit ako rybička a celý týždeň ma táto eufória sprevádza.


Možno sa to skutočne zdá až neuveriteľné, keď je to ozaj také jednoduché. Ide totiž o to, že takouto pravidelnou starostlovosťou o seba vyšlete svojmu PODVEDOMIU signál, že si vážite seba samú, svoje telo a zaslúžite si starostlivosť a ono sa Vám odvďačí týmto pocitom pohody a vedomia si vlastne jedinečnosti a sily. 

 

A ČO PRI DEŤOCH? 

Čo sa týka príchodu môjho dieťatka do môjho života, áno ovplyvnila aj tento môj rituál.
 

Keďže som však na neho už dlhšie zvyknutá, prirodzenejšie som prispôsobovala mamičkovanie k nemu. Keby som sa stala najprv maminou, samú od seba by mi nenapadlo riešiť nejaký "čas pre seba", pretože maminka svoje dieťa považuje za najdôležitejšiu osobu vo svojom živote.

 

Ja však dnes už veľmi dobre viem, že všetci a teda aj moje dieťa je v tomto rebríčku až po mne. Ja som najdôležitejší človek vo svojom živote. Len ak JA som vpohode, viem sa postarať aj o ostatných. Ak ja vpohode niesom, neviem im byť nápomocná ani ostatným.

 

V tomto nejde o žiadnu sebeckosť!


Jednoducho ak si chcem plnohodnotne plniť svoje povinnosti, musím byť v prvom rade byť vpohode ja. 

 

Práve preto si uvedomujem dôležitosť a silu takýchto svojich večerov a nevzdala som sa ich ani pri materských a ostatných povinnostiach, ktoré mi medzitým do života prišli.


Niekedy Hanku do rituálu zapojím, niekedy ju najprv uspím a niekedy jej pustím rozprávku, kým som vo vani. Zaleží od dĺžky môjho rituálu.

Vždy však robím všetko preto, aby mi to vyšlo a ja som o svoj rituál neprišla. Nie však krikom! Pekne prirodzene nech sa aj ona môže zapájať, veď je dobré, že odmalička vidí, že sa o seba treba starať 


Skúste aj Vy tento "zázrak" apoň niekoľko týždňov po sebe a uvidíte o koľko lepšie sa budete cítiť. Budem tiež veľmi rada, ak sa so mnou podelíte o svoje skúsenosti a postrehy k tejto téme 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2015 - 2023 © kontaktný rodič