e-book zadarmo
Mám pre Vás e-book, v ktorom Vás naučím, ako sa z uletenej žienky plynule stať zodpovednou maminou, no nie "nudnou puťkou"
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Venuj sa mi, nech máš odo mňa pokoj

Pridané: 13.06.2016

Rozhodla som sa dnes pre trochu kontroverzný názov článku. Možno aj téma bude pre niekoho kontroverzná, uvidíme.

 

Budem zas riešiť ako obyčajne, sťažnosti na nedostatok času na iné aktivity pri dieťati. 

 

Bežne slýcham hlášku: "Poriadne musím dieťa unaviť, nech večer spí ako zabité a mám od neho pokoj."

Snažím sa na konanie mojej malej Hanky pozerať vždy očami lásky. Čo to znamená? Uvedomujem si, že dieťa sa rodí plné lásky, rodí sa z lásky pre lásku a preto aby milovalo a bolo milované. Všetko negatívne sa do neho dostáva počas pobytu na zemi. Takže ak si toto zryjem do hlavy a budem tak ku všetkému čo urobí aj pristupovať, uľahčím nám spoločný život.

 

 

 

Ako to vyzerá v praxi? Dieťa Vás vidí ako si nalievate malinovku. Tú vypijete a odchádzate od stolíka. Ono samozrejme opakuje postup.

 

Ako to vidí dieťa: otvorí fľašku a naleje do pohárika tiež, aby maminka mala nachystané pitie. Spokojné odchádza, že niečo urobilo pre maminku.

Čo vidí väčšinou mamina, ako vidí túto situáciu? Dieťa prišlo, rozlialo jej obľúbenú malinovku, všetko sa bude lepiť, to bola posledná fľaška, bude potrebné ísť opäť do obchodu... 

 

Ja nepochybujem, že mamina bude mať teraz zas robotu navyše. No ak sa na situáciu pozrieme očami lásky, ušetríme si kopec energie. A v konečnom dôsledku aj podporíme vývoj sebavedomia dieťaťa.

Je ešte nemotorné a preto musí trénovať, inak sa motorike nenaučí. A ak sa ju má naučiť, tak s našou pomocou mu to pôjde  rýchlejšie a zaručene to bude väčšia zábava.

 

Takže ak chcete, aby dieťa nerozlievalo sladkú malinovku, rozlievajte s ním na záhrade na stolíku vodičku. Ukážte mu, ako sa to robí, no nekarhajte ho ak to ešte nevie tak šikovne, ako by ste si to priali. Nebežíte preteky, všetko má svoj čas.

 

Ja som dlhšie sledovala ako to teda s tým unavením spomínaným na začiatku článku funguje. Všimla som si, že dieťa môže celý deň niečo robiť a ono aj robí, no keď to robí samo, vyžaduje si Vašu pozornosť večer tak či tak.

 

No ak tú istú činnosť robíte s ním, večer Vašu pozornosť už nebude vyžadovať vo väčšom množstve ako je potrebné na večerné rituály a v noci lepšie spí.

 

Opäť sa mi len potrvdilo to, čo sa snažím vysvetliť vždy: dieťa potrebuje svoju dennú dávku Vás a Vašej pozornosti. A ak si to nechcete nechať na večer či noc, dávajte mu ju počas dňa a v noci máte čas na ostatné milé aktivity :)


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2015 - 2023 © kontaktný rodič