e-book zadarmo
Mám pre Vás e-book, v ktorom Vás naučím, ako sa z uletenej žienky plynule stať zodpovednou maminou, no nie "nudnou puťkou"
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Zaslúžiš si LÁSKU?

Pridané: 13.11.2016

Stretli ste sa s tým, že Vás niekto tak strašne dobíjal, až Vám to bolo nepríjemné? Že sa ten človek snažil zaslúžiť si Vašu lásku a pozornosť nejakými skutkami a Vám bol aj napriek jeho snahe chtiac nechtiac ľahostajný?

 

Vravíte si, veď je to jasné LÁSKA BUĎ JE ALEBO NIE JE, však? A ja ju k Tebe jednoducho necítim a nemôžeš si ju ani nijak zaslúžiť. Vravíte si, sme len kamaráti, ale lásku necítim a nech urobíš čokoľvek, nevynútiš si ju.

Láska sa nedá vynútiť ani zaslúžiť.


Isto mi dáte za pravdu.

 

Prečo však väčšina ľudí učí svoje deti pravý opak?

 

 

Prečo hovoria, neľúbim ťa keď si zlý, buď dobrý, vtedy ťa maminka bude ľúbiť. Poslúchaj, nech ťa majú radi... Učíme svoje deti, že našu lásku si musia zaslúžiť. Vlastne robíme z lásky nástroj na vydieranie, aby sme ich motivovali k poslušnosti.

 

Nech sa potom v dospelosti buď o lásku zase iba prosia alebo zasluhujú, alebo nech sa opäť naučia tomu, čo vieme prirodzene od narodenia, že láska je jednoducho bezpodmienečná a nedá sa zaslúžiť ani vyprosiť. A nedáva si podmienky.

 

Toto je pre nás prirodzené. Keď sa dieťa narodí vie, že láska je bezpodmienečná. Miluje všetkých a bezpodmienečne. Dokonca aj keď rodič na neho kričí, aj keď ho udrie!

 

Dieťa stále príde a povie „ľúbim ťa“. Lebo vie, že žiadnym činom lásku neznížite ani nezvýšite (nebudem zachádzať do extrémov, nepíšem blog pre ľudí, čo svoje deti týrajú).

 

V bežných situáciách Vám jednoducho dieťa ukáže, že ak aj urobíte akúkoľvek chybu, miluje Vás bezpodmienečne. Samozrejme, až kým ho nenaučíme, že lásku si treba zaslúžiť..

 

Deti sem prišli, učiť nás bezpodmienečnej láske! 

 

Tak ich nepokazte a radšej sa toto naučte Vy od nich. Aby sa v dospelosti nestali práve tým nenásytným prositeľom o lásku, otravným dobyvateľom prahnúcim po štipke prejavu lásky a pozornosti.

 

Nerobte z lásky komoditu, s ktorou budete obchodovať.

 

Láska je jednoducho bezpodmienečná a čistá, nemeňte to.


 

Pozorujte svoje deti a uvidíte, čo je to LÁSKA ;)


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2015 - 2023 © kontaktný rodič